Тема: Таблиця множення числа 2. Розв’язування
задач на множення
Мета: 1. Скласти таблицю множення числа 2. Дослідити
складену таблицю множення числа 2 з метою виявлення закономірностей, що
дозволяють запам’ятати результати таблиці, вчити застосовувати табличні
результати під час виконання вправ на обчислення.
2. Формувати прийоми розумових дій аналізу, порівняння,
синтезу, класифікації під час виконання завдань 3. Виховувати потребу
відкривати нове, бажання вивчати математику.
Тип уроку: Урок відкриття нового знання
Хід уроку.
І. Самовизначення діяльності
Людство пройшло великий шлях, доки з’явилися числа. Людина навчилася у будь-яких предметах і
явищах бачити числа, перелічуючи кількість предметів, їх величини, додаючи та
віднімаючи.
Ви чули ім’я давньогрецького
математика і філософа Піфагора. Він вважав, що все в цілому світі є числом, а
числа керують світом. Його вважали пророком (може передбачувати майбутнє).
Відома легенда, ніби Піфагор вкусив отруйну змію і змія померла за неповагу до математики.
Отже, сьогодні ми починаємо пізнавати математичні секрети
таблиці Піфагора з великою повагою до цієї видатної людини і до науки
математики, яка була сенсом його життя.
ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії
1.
Хвилинка каліграфії
-
Яке число зайве
2 4 6 8 9 10 12 14 16 18 20
2.
Порівняйте:
а · 3 … а + а + а 11… 9 11 … 8 на …
2 · 4 …2 + 2 + 2 13 … 2 13 … 4 на …
«а» - показує, яке
число береться доданком
«3» - показує,
скільки разів число «а» береться доданком
3.
15·1=15 16·2=32
15·2= 16·4=
15·а=75 15·b=180
Порівняй
Ритмічний а і b рахунок на 2
ІІІ. Формування нових знань і способів дії
1.
Фіксація
забруднення в індивідуальній діяльності
Математичний диктант
2·9 ,
добуток чисел 2 і 7
-
Чому не пишете
відповіді? (не знаємо таблиці)
-
Так може ви самі
можете скласти таблицю множення числа 2, як її склав Піфагор.
2.
Побудова проекту
виходу із забруднення
2+2 2* = 4
2+2+2 2* = 6
2+2+2+2 2* = 8
2+2+2+2+2 2* = 10
По 2 взяти 6 разів одержимо
2 помножити на 7, дорівнює
Добуток чисел 2 ·8 дорівнює
Перший множник 2, другий множник 9, значення добутку
Шукаємо ключики
-
Як і на скільки
відрізняється в таблиці множення наступний результат від попереднього
-
Попередній від
наступного
-
Скориставшись цими
закономірностями, віднови рівності:
2*6
2*7
2*
2*
2*
Первинне закріплення таблиці множення
Оленка винайшла власний спосіб відтворення таблиці
множення числа 2. Розгадай його
2·2=2+2=4
2·4= 2+2+2+2
2·6 = 2+2+2+2+2+2
-
Як можна згрупувати
однакові доданки
2·6= 2+2+2+2+2+2
2·9= 2+2+2+ 2+2+2+2+2+2
Фізкультхвилинка
2·2=4 – кіт живе в квартирі
2·3=6 – мишок він не їсть
2·4=8 – розлінився зовсім
2·5=10 – мама і дівчинка Леся
2·6=12 – з котиком сваряться
2·7=14 – якщо будеш лінуватися
2·9=18 – котик ліниво нявчить
2·10=20 – і за мишками біжить
А учні тихенько за парти сідають
ІV. Формування вмінь і навичок
Закріплення вивченого. Робота за підручником
Задача 422
Аналіз умови задачі, розв’язування
Задача 423
Аналіз задачі, запис скороченої умови
I - 80 см
На ? см
ІІ - 50 см
ІІІ - ? см, на 24 см довша, ніж І і ІІ
-
Яка найдовша?
Найкоротша?
-
Чи треба було
знаходити довжину ііі стрічки, щоб відповісти на запитання задачі
Завдання 424
Учні порівнюють усно, не обчислюючи. Наприклад,
2·5>2+2, тому що 2·5 – це сума п’яти двійок, а справа дана сума двох двійок.
Задача 425
Аналіз задачі
-
Покладіть у рядок
стільки кружечків, скільки днів в тижні.
-
Скільки кружечків
поклали? (7)
-
Що означає кожен
кружечок? (день)
-
На скільки см
соняшник виросте за один день?
-
Яким виразом на
множення можна відповісти на запитання задачі?
-
Прочитай відповідь
-
Запишіть відповідь
1.
Розв’язування логічних
завдань
-
Дві бригади сіяли
горох. Перша бригада засіяла 4 грядки гороху, а друга – стільки і ще
півстільки. Яка бригада стала переможцем?
-
Два батька і два
сини розділили між собою 3 апельсини так, що кожному дісталося по апельсину. Як
це могло статися?
V. Пояснення завдань домашньої роботи
№426,427
VI. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності
-
Чи вдалося нам
скласти таблицю Піфагора?.
Піфагор вважав свою таблицю відображенням будови космосу (до речі, «космос»
- це термін Піфагора)
-
Які випадки таблиці
множення числа 2 ви запам’ятали?
No comments:
Post a Comment