Thursday, May 26, 2016

Наша гордість

25 травня у школі відбувся День Олімпіоніка, на якому вітали учнів, які здобули перемогу в шкільних конкурсах. Мої учні також були нагороджені. Хомяк Поліна отримала грамоту за І місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу "Знай і люби свій рідний край" у номінації художня вишивка. Самойленко Меланія була нагороджена грамотою за ІІ місце в обласному конкурсі фотоаматорів "Країна моя - Україна".




Sunday, May 8, 2016

9 ТРАВНЯ - ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ

До дня Перемоги у школі відбулася урочиста лінійка, на яку були запрошені ветерани. Школярі підготували концерт, і всі ми привітали наших ветернів зі святом. А після концерту ми вшанували пам'ять загиблих воїнів, поклавши квіти на меморіал пам'яті.



Tuesday, May 3, 2016

З Великоднем!

Тема: Таблиця множення числа 3. Знаходження значень виразів на дії різних ступенів. Розв’язування задач



Мета: 
1. Скласти таблицю множення числа 3. Дослідити складену таблицю множення числа 3 з метою виявлення закономірностей, що дозволяють запам’ятати  результати таблиці, вчити застосовувати табличні результати під час обчислень, та розв’язування задач.
2. Сприяти розвитку творчих здібностей, допитливості. Формувати прийоми розумових дій аналізу, порівняння, синтезу, класифікації.
3. Виховувати наполегливість у подоланні труднощів, самостійність та ініціативність
Тип уроку: урок відкриття нового знання
Обладнання: Памятка «Як розв’язувати задачі»
Хід уроку
І Самовизначення до навчальної діяльності  та мотивація навчально-пізнавальної діяльності
Дзвоник пролунав веселий.
Дружно всіх він кличе в клас
І цікаві дії на уроці
Пропоную я для вас
Станьте струнко, схаменіться
Один одному всміхніться.
Дітлахи ви всі нівроку,
Приготуйте все, що треба до уроку.
Приготовлено? Хиток.
Починаємо наш урок.
Сьогодні ми продовжуємо вивчати таблицю Піфагора. Цікаво, що у тому вигляді, в якому ми вивчаємо таблицю, вона зявилася лише у VІ ст.., коли у Європі почали використовувати арабські цифри. До цього греки користувалися замість цифр буквами алфавіту. Школярі усіх часів та народів вивчали таблицю множення. Отже, й ми продовжуємо опановувати таємниці таблиці Піфагора.
ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.
1.Визнач закономірність і віднови послідовність чисел
4  6  8  ……
2. Усна лічба
Гра «Хто швидше»
Грають три команди
2·4          2·6         2·9
 +17          -8           -9
  -6           +29        +36
 +25         - 6          - 17
  -7           +33        +25
 +9            -14         -7
 (46)           (46)       (46)

3.Порівняйте
5+5+5+5   ?   5·3
а·2 _ а·3
-         Вираз  5·3 буде менше, ніж сума чотирьох доданків
-         Вираз  а·2 буде менше, ніж вираз а·3, бо число а береться 2 рази в першому виразі, 3 рази в другому виразі
ІІІ. Формування нових знань і способів дії
1. Фіксація забруднення в індивідуальній діяльності
Математичний диктант
-         Добуток чисел 2 і 7;
-         Частка чисел 18 і 2;
-         Добуток чисел 3 і 7
-         Чому не пишете відповідь? (не знаємо)
-         Так може самі можете скласти таблицю множення числа 3, як її склав Піфагор?
2. Побудова проекта виходу із забруднення
3+3                                3·  = =6                    3· 6
3+3+3                            3·3=                         3 ·7

3+3+3+3                           =12                  3 ·8
3+3+3+3+3                    3 · 5 =                    3· 9
Досліджуємо таблицю множення числа 3
-         На скільки кожний наступний результат більший від попереднього?
-         Попередній результат менший від наступного?
-         Віднови рівності
3· 4=
3 ·5=15
3 ·6=
3.Первинне закріплення таблиці множення числа 3
Петрик винайшов власний спосіб відтворення таблиці множення числа 3
Розгадай його
3· 2=6
3 ·4=3+3+3+3=6+6
3· 3=9
3· 6=3+3+3+3+3+3=9+9
Фізкультхвилинка
3 ·2=6 До нас прийшов гість
3 ·3=9 він буде з нами вечерять
3 ·4=12 коло гостя метушаться
3 ·5=15 тато, мама, бабця
3 ·6=18 і маленька наша Настя
3· 7=21 ось уже кілька годин
3·8=24  господарює у квартирі
3 ·9 =27  та показує усім
3 ·10=30  чого вона вчиться
Настуся гостя забавляє (руки в боки, танцювальні вправи)
ІV. Формування вмінь і навичок
Закріплення вивченого
1.Робота за підручником
Вирази 518
Учні «ланцюжком» обчислюють вирази, користуючись таблицею
Задача №519
Аналіз задачі.
Під час повторення умови учні записують коротку умову і пояснюють розв’язання.
Задача 520
Коментоване розв’язання задачі
Задача 521
Колективне розв’язання задачі
Аналіз умови задачі, запис скороченої умови
Було - ?
Витратили - ?, по 3м 6с
Залишилося – 9м
-         Про що запитується в задачі?
-         Чи можемо про це дізнатися відразу?
-         Чому? (невідомо, скільки метрів тканини витратили)
-         Про це можемо дізнатися? (так)
-         Тепер можемо дізнатися, скільки метрів тканини було спочатку?
-         Діти користуються пам’яткою .
Памятка
1.     Прочитай задачу і уяви, про що в ній говориться
2.     При повторному читанні запиши задачу коротко
3.     За коротким записом поясни числа задачі й питання.
4.     Подумай, що достатньо знати, щоб відповісти на запитання задачі
5.     Склади план розв’язування задачі
6.     Запиши розв’язування задачі
7.     Запиши відповідь
2.Розвиток логічного мислення учнів
У шафі стоять 3 пари черевиків. Скільки черевиків треба взяти, щоб можна було дібрати серед них пару?
V. Пояснення завдань домашньої роботи
№522,523
VІ. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності
-         Що на уроці було для вас важливим?
-         Чи вдалося нам скласти таблицю Піфагора?
-         Які випадки множення числа 3 ви запам’ятали?
-         Доповніть речення:
«У мене добре виходить…»
«Я можу пояснити…»
«Мені ще треба попрацювати…»